Закажани две пријателски средби во март

Објавено на 25 Јануари, 2018 во Вести, Вести


Откако Македонија ги доби противниците во новото УЕФА натпреварување Лига на Нации, беа договорени и пријателски средби во ФИФА терминот во март.

Најдобрата фудбалска селекција на Македонија во март ќе одигра два пријателсни натпревари. Договорени се средби со Финска, на 23. март, 2018 г. и со Азербејџан на 27. март, 2018 г.

Натпреварите ќе бидат одиграни на неутрален терен, во Анталија - Турција.   
   
Актуелности

22.05.2018    Вести

Купот на Македонија ќе биде пренесуван и на знаковен јазик

Во обезбедувањето знаковен превод на финалето од Купот на Македонија меѓу Пелистер и Шкендија, ФФМ и Национална спортска...

Календар

24 Мај

17:00 Азербејџан - Македонија
    У21 пријателска

27 Мај

17:00 Азербејџан - Македонија
    У21 пријателска
А репрезентација