Зафатени судии и контролори за Прва МФЛ 10 коло

Објавено на 12 Октомври, 2017 во Прва МФЛ


Во продолжение зафатени судии и контролори за Прва МФЛ 10 коло. 

Ждребот за судии за натпреварите од 10 коло на Првата МФЛ ќе се спроведе утре, 13 октомври 2017 година, во ПРЕС салата на ФФМ со почеток во 12:00 часот

Zafateni sudii i kontrolori 10 kolo.doc    
   
Актуелности
Календар

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација