Зафатени судии и контролори за 35 коло Прва МФЛ

Објавено на 25 Мај, 2017 во Прва МФЛ


Во прилог зафатените судии и контролори кои со извлекување во живо ќе бидат определени за натпреварите од 35 коло од Прва МФЛ:

Zafateni sudii i kontrolori 35 kolo.pdf 

Извлекувањето за 35 коло Прва МФЛ ќе се спроведе на 26 мај 2017 година (петок) во прес салата на ФФМ со почеток во 12:00 часот.   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација