WADA антидопинг листа за 2018

Објавено на 20 Декември, 2017 во Антидопинг


Ги известуваме сите клубови дека е објавена новата листа на забранети супстанци која е со важност од 01.01.2018 година и воедно ги информираме сите засегнати за придржување кон истата.

Прилог Вада листата.

ВАДА листа на забранети супстанци 2018.pdf 

Прилог Главни модофикации

Главни модификации и објаснувања за листа за 2018.pdf 

Повеќе информации на следната страна:

www.wada-ama.org
   
   
Актуелности

13.10.2018    Вести

Вечно ќе се памети првата победа на Македонија во Крањ против Словенија

На 13. октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на нашата фудбалска репрезентација. Стартуваше со блескав триумф...

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација