Во петок од 13:00 часот извлекување на полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Објавено на 06 Декември, 2018 во Вести


Во петок во 13:00 часот во “Куќа на фудбалот” ќе биде извршена ждрепката за 1/2 финалето во Купот на Македонија.

Пласман меѓу најдобрите четири екипи во Купот на Македонија обезбедија Академија Пандев, Победа, Беласица и Македонија Ѓ.П. 

Првите натпревари се закажани за во март следната година, а реваншите во април.    
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација