Содржини

04.08.2014   Вести

Соопштение

Фудбалската федерација на Македонијa остро го осудува инцидентот кој се случи на натпреварот Пелистер- Вардар од воведниот круг во Првата фудбалска лига.

31.07.2014   Вести

У-21: Вујадин Станојковиќ го објави списокот на играчи за натпреварот против Израел

Вујадин Станојковиќ, в.д. селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21. година го објави списокот на играчи на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар против Израел на 13. август 2014. на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

30.07.2014   Вести

Претставени промените во пропозициите и правилниците пред кандидатите за делегати

Фудбалската федерација на Македонија денеска во хотелот „Континентал“ во Скопје организираше собир на кандидатите за делегати на натпреварите од Прва и Втора МФЛ за сезоната 2014/15.

Календар

15 Окт

14:30 Македонија - Казахстан
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација