Содржини

16.07.2014   Вести

Тричковски официјално во Ал Наср

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски официјално потпиша договор со Ал Наср, еден од најдобрите клубови во Обединетите Арапски Емирати.

15.07.2014   Вести

Градоначалникот на Штип во работна посета на ФФМ

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски денеска одржа работен состанок со првиот човек на општина Штип, Илчо Захариев.

14.07.2014   Вести

Извлечени двојките за 1/16 финалето од Купот на Македонија

Денеска во „Куќата на фудбалот“ беа одредени паровите за воведното коло од Купот на Македонија.

14.07.2014   Вести

ФФМ во работна посета на општина Тетово

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски денеска одржа работен состанок со Градоначалничката на општина Тетово, Теута Арифи.

10.07.2014   Вести

Одржан редовен состанок со второлигашите

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, претставниците на екипите од Втората фудбалска лига и раководните луѓе од службите во ФФМ денеска одржаа редовен работен состанок во “Куќата на фудбалот“.

09.07.2014   Вести

Работен состанок со прволигашите

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денеска се одржа работен состанок меѓу Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, претставници на службите во федерацијата и одговорни лица во клубовите од Првата лига

09.07.2014   Вести

Презентација на опрема на ЈАКО за клубски фудбал

ЈАКО е една од најпознатите германски компании за спортска опрема. Повеке од 20 години со посебна страст се труди да ги исполни желбите на многу спортисти.

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација