Содржини

10.07.2014   Вести

Одржан редовен состанок со второлигашите

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, претставниците на екипите од Втората фудбалска лига и раководните луѓе од службите во ФФМ денеска одржаа редовен работен состанок во “Куќата на фудбалот“.

09.07.2014   Вести

Работен состанок со прволигашите

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денеска се одржа работен состанок меѓу Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, претставници на службите во федерацијата и одговорни лица во клубовите од Првата лига

09.07.2014   Вести

Презентација на опрема на ЈАКО за клубски фудбал

ЈАКО е една од најпознатите германски компании за спортска опрема. Повеке од 20 години со посебна страст се труди да ги исполни желбите на многу спортисти.

04.07.2014   Вести

Редовна седница на Управен Одбор на ФФМ одржана на 03.07.2014 г.

Управниот одбор на редовната седница одржана на 03.07.2014 г. на предлог на комисијата за фудбалски тренери, го назначи Данчо Целески за координатор на тренери на голмани во националните селекции и фудбалската паралелка од спортската академија.

04.07.2014   Вести

У17 и У19 на камп во Дојран

Од 5.07 до 13.07 македонските фудбалски репрезентации до 17 и 19 години ќе бидат на камп во Дојран.

30.06.2014   Вести

Жени до 18 години: Македонија домаќин на УЕФА развоен турнир

Во периодот од 1ви до 3ти јули, 2014 Македонија е домаќин на равојниот турнир на УЕФА, за играчи до 18 години во женска конкуренција.

26.06.2014   Вести

Во општина Велес, ФФМ официјално го пушти во употреба најмодерниот терен со вештачка трева

Фудбалската федерација на Македонија со поддршка од УЕФА и „хет трик“ програмата за развој, а во соработка со институциите, денеска во општина Велес официјално го пушти во употреба, најмодерниот и најквалитетниот фудбалски терен со вештачка трева.

23.06.2014   Вести

Познати противниците на нашите претставници во Лигата на шампионите и Лига на Европа на УЕФА

Денеска во седиштето на Европската фудбалска асоцијација во Нион со извлекување беа одредени противниците на македонските претставници Работнички, Металург, Шкендија и Хоризонт Турново во квалификациите на Лигата на шампионите и Европската лига на УЕ

23.06.2014   Вести

Реми против Кина на вториот натпревар во Јинан

Македонската репрезентација составена од играчи од домашниот шампионат одигра нерешено, 0:0 против А селекцијата на Кина на вториот контролен натпревар меѓу двете селекции.

Календар
А репрезентација