Содржини

04.07.2014   Вести

Редовна седница на Управен Одбор на ФФМ одржана на 03.07.2014 г.

Управниот одбор на редовната седница одржана на 03.07.2014 г. на предлог на комисијата за фудбалски тренери, го назначи Данчо Целески за координатор на тренери на голмани во националните селекции и фудбалската паралелка од спортската академија.

04.07.2014   Вести

У17 и У19 на камп во Дојран

Од 5.07 до 13.07 македонските фудбалски репрезентации до 17 и 19 години ќе бидат на камп во Дојран.

30.06.2014   Вести

Жени до 18 години: Македонија домаќин на УЕФА развоен турнир

Во периодот од 1ви до 3ти јули, 2014 Македонија е домаќин на равојниот турнир на УЕФА, за играчи до 18 години во женска конкуренција.

26.06.2014   Вести

Во општина Велес, ФФМ официјално го пушти во употреба најмодерниот терен со вештачка трева

Фудбалската федерација на Македонија со поддршка од УЕФА и „хет трик“ програмата за развој, а во соработка со институциите, денеска во општина Велес официјално го пушти во употреба, најмодерниот и најквалитетниот фудбалски терен со вештачка трева.

23.06.2014   Вести

Познати противниците на нашите претставници во Лигата на шампионите и Лига на Европа на УЕФА

Денеска во седиштето на Европската фудбалска асоцијација во Нион со извлекување беа одредени противниците на македонските претставници Работнички, Металург, Шкендија и Хоризонт Турново во квалификациите на Лигата на шампионите и Европската лига на УЕ

23.06.2014   Вести

Реми против Кина на вториот натпревар во Јинан

Македонската репрезентација составена од играчи од домашниот шампионат одигра нерешено, 0:0 против А селекцијата на Кина на вториот контролен натпревар меѓу двете селекции.

23.06.2014   Вести

Оптимизам пред вториот дуел со Кина

Репрезентацијата на Македонија денеска во 11.00 часот ќе го одработи единствениот тренинг пред вториот контролен натпревар против Кина кои се игра утре во Јинан во 10.00 часот по македонско време.

20.06.2014   Вести

Жени до 16 години: Имаме потенцијал за силна селекција

Македонската женска репрезентација настапи на УЕФА развојниот турнир до 16 години во Вогошча, БиХ во периодот од 17 до 20 јуни, 2014 год.

Календар
А репрезентација