Содржини

23.07.2014   Вести

Великаните се враќаат во функција на македонскиот фудбал

Великаните на македонскиот фудбал Илија Најдоски, Вујадин Станојковиќ и Саша Ќириќ се враќаат во функција на македонскиот фудбал.

23.07.2014   Вести

Годишно лиценцирање на тренерите од Прва и Втора МФЛ за 2014/15

Тренерската организација на Македонија и Центарот за Едукација при Фудбалската федерација на Македонија ќе извршат годишно лиценцирање за сезоната 2014/15 на тренерите од Прва и Втора МФЛ кои работат со сениорските екипа.

22.07.2014   Вести

КОНКУРС на ФФМ и Центарот за едукација

Фудбалска Федерација на Македонија и Центар за едукација објавуваат КОНКУРС За упис на тренери кандидати за добивање на УЕФА ПРО Тренерска Диплома.

21.07.2014   Вести

Меѓународен младински турнир во фудбал „Скопје 2014“

Од 23. до 27. јули ќе се одржи првиот меѓународен младински турнир во фудбал под покровителство на Град Скопје и Фудбалската федерација на Македонија.

18.07.2014   Вести

Состанок на Комисијата за утврдување на кандидат за селектор на националната селекција до 21 година

Комисијата на ФФМ назначена за утврдување на кандидат за селектор на националната селекција до 21 година во состав: Муамед Сејдини, Дејан Димовски, Маријан Стојкоски, Лазар Ракиџиев и Светозар Станковски денес одржа состанок

17.07.2014   Вести

90 години ФК „Осогово“ со хуманитарен карактер

Фудбалската федерација на Македонија на 27. јули ќе биде дел од одбележувањето на големиот јубилеј - 90. години од формирањето на ФК „Осогово“ од Кочани.

17.07.2014   Вести

Напредок од шест позиции на ФИФА листата

Македонската А репрезентација е рангирана на 74. место на најновата листа на најдобри светски селекции која денеска ја објави ФИФА.

16.07.2014   Вести

У-21: Против Израел на „Филип Втори“

Македонската репрезентација до 21 година на 13. август 2014 г. на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје ќе го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2015 во Чешка.

16.07.2014   Вести

Механизацијата и опремата на ФФМ во функција на клубовите

Управителите на стадионите во Ѓорче Петров, Алумина и Гостивар ја користат можноста која им ја овозможува Фудбалската федерација на Македонија за користење на специјалните машини за одржување и репарација на тревната подлога на стадионите.

16.07.2014   Вести

Тричковски официјално во Ал Наср

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски официјално потпиша договор со Ал Наср, еден од најдобрите клубови во Обединетите Арапски Емирати.

Календар
А репрезентација