Содржини

28.05.2014   Вести

Извлекување за бараж натпревари

По извршеното извлекување согласно бергеровиот систем се добија следните натпреварувачки парови за бараж натпреварите за пополнување на втора МФЛ за натпреварувачка 2014-2015 година:

26.05.2014   Вести

Во третото финале „СЕЕ Универзитет“ од Тетово стигна до првиот пехар во футсал купот на Македонија

„СЕЕ Универзитет“ од Тетово е освојувач на македонскиот футсaл куп. Тие во возбудлив и интересен натревар беа подобри од „Црна Река“ од Кавадарци со 5:3 (1:0). Ова беше трето финале за тетовчани и прв освоен куп.

24.05.2014   Вести

Промена на термин за извлекување парови за Бараж

Ве известуваме дека од технички причини е променет датумот за извлекување на двојки за бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ .

24.05.2014   Вести

ЖФК Кочани се победници на женскиот куп

ЖФК Кочани го освои купот на Македонија во женска конкуренција за натпреварувачка 2013/2014 год. откако во финалето убедливо ги совладаа со 5-2 Битолски “Конзули“.

23.05.2014   Вести

Повик

Согласно потпишаниот меморандум за соработка помеѓу Фудбалската Федерација на Р.М. и Министерството за труд и социјална политика кој овозможува користење на бесплатен фудбалски тренинг во клубовите од Првата македонска фудбалска лига, ги информира

22.05.2014   Вести

Прес конфернција на селекторот Бобан Бабунски пред натреварот со Португалија.

Репрезентација до 21 година утре во 18,00 часот на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје ќе го одигра шестиот натпревар во квалификацискиот циклус за пласман на следното Европско Првенство кое наредната година се одржува во Чешка.

21.05.2014   Вести

Академија Пандев е победник на купот на Македонија во конкуренција на пионери

ФК Академија Пандев е победник на пионерскиот куп на Македонија. Струмичани во „комшиското финале“ беа подобри од ФК Кожув (Миравци) со 2:0 (2-0) и сосема заслужено стигнаа до пехарот наменет за победникот на купот.

21.05.2014   Вести

Искра Јуниор е нов победник на купот на Македонија во конкуренција на помлади пионери

Младите фудбалерите на Искра Јуниор се победници на македонскиот фудбалски куп во конкуренција на помлади пионери. Тие во финалниот натревар славеа победа од 1:0 (0-0) против екипата на Милано.

21.05.2014   Вести

Извлекување на двојки за бараж натпревари во Втора Лига

Ве известуваме дека на ден 26.05.2014 година во 14,00 часот во салата за состаноци на ФФМ ќе биде извршено извлекување на двојки за бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ.

20.05.2014   Вести

Македонија Ѓорче Петров е победник на кадетскиот куп на Македонија

Македонија Ѓорче Петров го освои овогодинешниот кадетскиот Куп на Македонија, откако во денешното финале славеа со 4:1 (1-0) против екипата на Тетекс Тетово.

Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација