Содржини

27.03.2015   Вести

Македонската репрезентација до 16 години ќе учествува на развоен турнир во Гибралтар

Селекторот на Македонската репрезентација до 16 години, Вујадин Станојковиќ, го објави списокот на фудбалери кои ќе патуват за Гибралтар за претстојниоот УЕФА развоен турнир што ќе се одржи во период од 28 Март до 01 Март, 2015 год.

26.03.2015   Вести

Македонија до 19 години победи против Кипар

Македонската репрезентација до 19 години (генерација 1997 година) со 1-0 ја победи репрезентацијата на Кипар на вториот контролен натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

26.03.2015   Вести

Одбрани победниците од апликацијата "12 Играч"

Најголемите фанови со најголемите срца оставаа пораки за апликацијата „12 Играч“ креирана за мотивација и поддршка на фудбалските репрезентативци за мечот Македонија - Белорусија.

23.03.2015   Вести

Марио Ѓуровски откажа поради повреда, Душко Трајчевски повикан во А репрезентацијата

Македонската А репрезентација вечерва во хотел „Гранд плаза“ во Скопје го има првиот собир во пресред на почетокот на подготовките за натпреварот со Белорусија од квалификациите за Европското првенство 2016 година.

23.03.2015   Вести

Апликација 12 Играч

Поддршката од фановите е најважна за фудбалерите од нашата репрезентација. За таа цел креиравме апликација со која сите ќе можеме да ги мотивираме играчите од македонската фудбалска репрезентација да играат најдобро што умеат.

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација