Содржини

13.11.2014   Вести

Синиша Павлески – Вистинскиот навивач!

Синиша Павлески навистина го сака фудбалот. Толку многу што не му е доволно само да гледа и навива.

12.11.2014   Вести

Oдигран фудбалски натпревар меѓу стопанственици во насока на унапредување на општествената одговорност

Воспоставената соработка меѓу Стопанската комора на Македонија и Фудбалската федерација на Македонија се преточи и на фудбалскиот терен.

10.11.2014   Вести

Без Агим Ибраими против Словачка

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година.

10.11.2014   Вести

ФФМ и Стопанска Комора на Македонија го потпишаа меморандумот за соработка

Стопанската комора на Македонија ја зајакнува соработката со Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) со цел унапредување на корпоративната општествена одговорност во Р. Македонија.

04.11.2014   Вести

У-16: Македонија ја победи Црна Гора во Подгорица

Македонската репрезентација до 16. години ја победи Црна Гора со 1:0 на гостински терен во Подгорица на првиот од двата контролни натпревари меѓу двете селекции.

03.11.2014   Вести

У-21: Македонија против Црна Гора на 16. ноември

Македонската репрезентација до 21. година на 16. ноември против Црна Гора ќе одигра контролен натпревар на централниот терен во комплексот „Куќа на фудбалот“.

Календар
А репрезентација