Содржини

20.11.2014   Вести

Одлуки од седница на УО на ФФМ

На седницата на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија одржана на ден 20. ноември 2014 година беа донесени следните одлуки:

19.11.2014   Вести

Давид Бабунски по двете победи со младата репрезентација: Само со верба и заедништво можеме до големи резултати

Давид Бабунски е еден од македонските репрезентативци од категоријата „иднината е пред него“.

18.11.2014   Вести

У-16: Вујадин Станојковиќ го објави списокот за контролните натпревари против Србија

Македонската репрезентација до 16 години ќе одигра два контролни натпревари против Србија на гостински терен во тренинг центарот на Фудбалскиот сојуз на Србија на 25. и 27. ноември.

Календар
А репрезентација