Содржини

19.08.2014   Вести

Семинар на тренерите во пионерско-младинските екипи, посебен осврт на односот клуб-родител-тренер

Фудбалската федерација на Македонија преку својата Тренерска организација и Центарот за Едукација на тренери

19.08.2014   Вести

Преглед на голови од Прва и Втора МФЛ

Во третиот круг од Првата фудбалска лига беа одиграни пет натпревари на кои беа постигнати вкупно 16 голови.

15.08.2014   Вести

УЕФА на 19. септември ќе ги одреди 13 градови домаќини на ЕУРО 2020

Извршниот одбор на УЕФА на 19. септември во Женева ќе ги одреди 13 градови кои ќе бидат домаќини на Европското првенство 2020 година.

14.08.2014   Вести

Македонија на 76. место на ФИФА ранг листата

Македонската А репрезнетација е рангирана на 76. место на најновата листа на ФИФА објавена денеска од Светската фудбалска асоцијација.

13.08.2014   Вести

У-21: Израел славеше на „Филип Втори“

Македонската репрезентација до 21. година загуби од Израел во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2015.

12.08.2014   Вести

У-18: Две контролни пресметки против Романија

Репрезентацијата на Македонија до 18. години на 15. август (петок) и два дена подоцна во Букурешт ќе одигра два контролни натпревари со селекцијата на Романија.

Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација