Содржини

09.12.2014   Вести

Донација на ФФМ во Охрид - ново фудбалско игралиште со вештачка трева

Уште едно фудбалско игралиште во серијата терени изработени согласно последните УЕФА стандарди Фудбалската федерација на Македонија и општина Охрид пуштија во употреба во нашиот најголем туристички центар.

09.12.2014   Вести

Отворен семинар за кондициони тренери

На 10.декември, 2014 г. (среда) со почеток во 11.00 часот во Хотел КОНТИНЕНТАЛ ќе се одржи презентација / семинар за кондициони тренери.

05.12.2014   Вести

Состанок за општествен дијалог

На иницијатива на ФФМ денес се одржа состанок на тема Отварање на општествен дијалог помеѓу претставници на фудбалските клубови од Прва МФЛ и синдикатот на фудбалери.

05.12.2014   Вести

Саша Ќириќ: Ќе бидеме репрезентација за почит

Спроти селективниот тренинг-камп на репрезентацијата на Македонија до 21. година разговаравме со техничкиот менаџер на младата селекција, Саша Ќириќ.

04.12.2014   Вести

У-21: Селективен тренинг камп во Дојран, Милевски го објави списокот на играчи

Стручниот штаб на репрезентација на Македонија до 21. година организира селективен тренинг камп од 7. до 11. декември во Дојран.

03.12.2014   Вести

Фудбалската паралелка од Скопје издвојува победа од 4-1 над прилепската паралелка

На стадионот „Млади Лавови" во општина Ѓорче Петров контролен натпревар одиграа фудбалските паралелки на Скопје и Прилеп. Убедлива победа од 4-1 оствари фудбалската паралелка од Скопје.

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација