Содржини

02.12.2014   Вести

Состанок на комисијата за фер-плеј на ФФМ

Комисијата за фер-плеј на Фудбалската федерација на Македонија во Дојран одржа работен состанок на кои се дискутираше за односот на чинителите во македонскиот фудбал во полусезоната од фудбалското првенство.

02.12.2014   Вести

А футсал: Македонија - Црна Гора денеска во 18.00 часот

Македонската А футсал репрезентација денеска во 18.00 часот во малата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ го игра првиот од двата контролни натпревари со најдобрата селекција на Црна Гора.

01.12.2014   Вести

Најдобрите во Македонскиот фудбал за сезона 2013 2014

Избор за најдобрите во фудбалот за сезоната 2013/2014

27.11.2014   Вести

Амбасадорот на Унгарија во посета на ФФМ

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски денеска имаше работна средба со Амбасадорот на Унгарија во Р. Македонија, Д-р Јожеф Бенце.

26.11.2014   Вести

УЕФА Про Диплома – Модул 3

Центарот за Едукација на Фудбалската федерација на Македонија го одреди датумот на одржувањето на третиот Модул од програмата за едукација на тренери за добивање на УЕФА Про Диплома.

Календар

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација