Содржини

06.02.2015   Вести

Благоја Милевски: Нема лесни противници, ќе се надигруваме со сите

Младата репрезентација на Македонија вчера на извлекување во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациската група за Европското првенство 2017. година.

05.02.2015   Вести

Младата репрезентација во група со Франција, Шкотска, Северна Ирска, Исланд, Украина

Репрезентацијата на Македонија до 21 година на извлекување во Нион ги доби противниците во квалификациите за Европското Првенство во Полска 2017 година.

05.02.2015   Вести

Скендеровски: Последен тест пред најважните квалификации во нашата футсал историја

Македонската А футсал репрезентација на 9. и 10. февруари во спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе одигра два контролни натпревари против Грузија.

03.02.2015   Вести

Донација од ФФМ на вода за пиење и средства за хигиена за настраданите во поплавите

Спортскиот фер плеј и заедништво се докажува на фудбалскот терен, но и надвор од него.

03.02.2015   Вести

Одлуки од Седница на Управниот одбор на ФФМ

На седницата на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија одржана на ден 3. февруари 2015 година беа донесени следните одлуки:

29.01.2015   Вести

Регионален состанок на фудбалските федерации во Љубљана

Фудбалскиот Сојуз на Словенија организираше регионален состанок на фудбалските федерации на Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија, Србија и Словенија, кој се одржа во Љубљана во четврток, 29. јануари.

23.01.2015   Вести

Висок претставник на УЕФА гостин на ФФМ. Европскиот Супер куп главна тема на работната посета

Теодор Теодоридис, висок претставник на Уефа и одговорен на одделот за соработка со националните сојузи денеска има работна посета на Фудбалската федерација на Македонија и Владата на нашата земја.

Календар

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација