Содржини

19.08.2014   Вести

Семинар на тренерите во пионерско-младинските екипи, посебен осврт на односот клуб-родител-тренер

Фудбалската федерација на Македонија преку својата Тренерска организација и Центарот за Едукација на тренери

19.08.2014   Вести

Преглед на голови од Прва и Втора МФЛ

Во третиот круг од Првата фудбалска лига беа одиграни пет натпревари на кои беа постигнати вкупно 16 голови.

15.08.2014   Вести

УЕФА на 19. септември ќе ги одреди 13 градови домаќини на ЕУРО 2020

Извршниот одбор на УЕФА на 19. септември во Женева ќе ги одреди 13 градови кои ќе бидат домаќини на Европското првенство 2020 година.

14.08.2014   Вести

Македонија на 76. место на ФИФА ранг листата

Македонската А репрезнетација е рангирана на 76. место на најновата листа на ФИФА објавена денеска од Светската фудбалска асоцијација.

Календар
А репрезентација