Содржини

26.06.2014   Вести

Во општина Велес, ФФМ официјално го пушти во употреба најмодерниот терен со вештачка трева

Фудбалската федерација на Македонија со поддршка од УЕФА и „хет трик“ програмата за развој, а во соработка со институциите, денеска во општина Велес официјално го пушти во употреба, најмодерниот и најквалитетниот фудбалски терен со вештачка трева.

23.06.2014   Вести

Познати противниците на нашите претставници во Лигата на шампионите и Лига на Европа на УЕФА

Денеска во седиштето на Европската фудбалска асоцијација во Нион со извлекување беа одредени противниците на македонските претставници Работнички, Металург, Шкендија и Хоризонт Турново во квалификациите на Лигата на шампионите и Европската лига на УЕ

23.06.2014   Вести

Реми против Кина на вториот натпревар во Јинан

Македонската репрезентација составена од играчи од домашниот шампионат одигра нерешено, 0:0 против А селекцијата на Кина на вториот контролен натпревар меѓу двете селекции.

23.06.2014   Вести

Оптимизам пред вториот дуел со Кина

Репрезентацијата на Македонија денеска во 11.00 часот ќе го одработи единствениот тренинг пред вториот контролен натпревар против Кина кои се игра утре во Јинан во 10.00 часот по македонско време.

20.06.2014   Вести

Жени до 16 години: Имаме потенцијал за силна селекција

Македонската женска репрезентација настапи на УЕФА развојниот турнир до 16 години во Вогошча, БиХ во периодот од 17 до 20 јуни, 2014 год.

19.06.2014   Вести

Пораз на женската репрезентаци,Наташа Андонова стрелец на два гола

Осми пораз на женската репрезентација на Македонија во квалификациите за Светското првенство во Канада 2015 година.

18.06.2014   Вести

Пораз на сениорската репрезентација на првиот натпревар против Кина

Македонската репрезентација составена речиси целосно од играчи од домашниот шампионат е поразена од Кина во првиот од двата контролни натпревари на гостински терен.

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација