Содржини

20.03.2015   Вести

Генералниот секретар на Турската федерација гостин во „Куќата на фудбалот“

Генералниот секретар на Фудбалската федерација на Македонија, Филип Поповски во „Куќата на фудбалот“ оствари работна средба со неговиот колега од Фудбалската федерација на Турција, Кадир Кардаш.

19.03.2015   Вести

Македонија ја победи Швајцарија со 7:6

Македонската А футсал репрезентација ја победи Швајцарија со 7-6 во вториот круг од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство кој го организираме во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

19.03.2015   Вести

Милевски: Ослабени сме, но веруваме во себе

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за гостинскиот натпревар во Цеље против Словенија на 30. март.

19.03.2015   Вести

Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против Кипар

Репрезентацијата на Македонија до 19 години (1997. година) на 24. и 26. март ќе одигра два контролни натпревари против Кипар до 19 години на терените во тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

19.03.2015   Вести

Македонија – Унгарија 3:3, продолжуваме да се бориме за ЕП

Македонската футсал репрезентација одигра нерешено, 3:3 против Унгарија во првиот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство во Србија.

17.03.2015   Вести

Скендеровски: Шанса на генерацијата

Македонската А футсал репрезентација утре со почеток од 19 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски" го игра првиот квалификациски натпревар против Унгарија за пласман на Европско

16.03.2015   Вести

Одржано Редовното годишно Собрание на ФФМ

На редовното годишно собрание на Фудбалската федерација на Македонија кое се одржа на 15. март 2015 година се усвои буџетот за 2015. година, завршната сметка и ревизорскиот извештај за изминатата година.

Календар
А репрезентација