Содржини

20.04.2015   Вести

Женската А репрезентација во група со Исланд, Шкотска, Белорусија и Словенија

Женската А репрезентација на Македонија на извлекување во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Холандија 2017 година.

16.04.2015   Вести

ФФМ најостро го осудува секој облик на насилство

Фудбалската федерација на Македонија се чувствува повикана да реагира со соопштение по повод инцидентите по завршувањето на реванш натпреварот од полуфиналето во младинскиот Куп на Македонија меѓу екипите на ФК „Шкупи 1927“ и ФК „Вардар“.

16.04.2015   Вести

На градскиот стадион во Тетово започна реконструкцијата на подлогата

Денес започнаа градежните работи за реконструкција на градскиот стадион во Тетово.

15.04.2015   Вести

Започна реконструкцијата на „Тумбе кафе

Почнаа градежните активности од првата фаза на реновирањето на стадионот „Тумбе кафе" во Битола.

15.04.2015   Вести

Започнуваат завршните натпревари меѓу селекциите од Општинските фудбалски сојузи

Од 16. април до 21. мај ќе се одиграат натпреварите кои ќе одлучуваат за најдобрата селекција од Општинските фудбалски сојузи во Македонија.

11.04.2015   Вести

Официјално отворено игралиштето со вештачка трева во Струмица

На 10 април и официјално беше отворено игралитето со вештачка трева кое е изградено со средства од ФФМ, преку Хет Трик програмата на УЕФА и општина Струмица.

09.04.2015   Вести

Женска репрезентација до 16 години: Прво место на развојниот турнир во Црна Гора

Женската репрезентација до 16 години го освои првото место на УЕФА развојниот турнир во Црна Гора, во конкуренција со домаќините, Лихтенштајн и Луксембург.

Календар
А репрезентација