МК EN SQ 0.0948

Ванче Шиков

Објавено на 16 Октомври, 2015 во Фудбалери


43 натпревари / 3 голови

Позиција: Одбрана

Датум на раѓање: 19.07.1985

Клуб: Австрија Виена (Австрија)   
   
Актуелности

21.02.2017    Вести

Тренерски форум - 15 години тренерска едукација на ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија одбележува 15 години тренерска едукација, а по тој повод е организиран Форум на Тре...

21.02.2017    Билети

Билетите за Европското првенство во Полска пуштени во продажба

Полската фудбалска федерација ги пушти во продажба билетите за европското првенство за репрезентации до 21 година преку ...

Календар
А репрезентација