Упис за тренерски курсеви за добивање на УЕФА Б, УЕФА А и Национална Ц лиценца

Објавено на 31 Март, 2017 во Вести, Семинари


Центарот за Едукација на Фудбалската Федерација на Македонија информира дека уписот на кандидати за тренерски семинар за добивање на УЕФА Б Диплома заврши и групата е потврдена и спсиокот е испратен во УЕФА.

Сите документи кои ќе пристигнат по овој датум ќе бидат ставени за следниот курс за УЕФА Б Диплома.

Уписот на кандидати за тренерски курсеви за УЕФА А Диплома и Национална Ц лиценца остануваат отворени и во месец април 2017 согласно условите дадени претходно во огласот за упис во едукација/семианри.
   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација