У18: Контролна средба со репрезентацијата до 21 година на Казахстан

Објавено на 12 Јуни, 2015 во До 19 год

Репрезентацијата на Македонија до 18 години по победата над Шведска ќе одигра уште еден меѓународен пријателски фудбалски натпревар.

Овој пат противник ќе биде репрезентацијата на Казахстан до 21 година.

Натпреварот е закажан во недела на 14.06.2015 година во Софија (Бугарија). Натпреварот ќе се одигра во 17:00 часот (16:00 часот по македонско време).

Селекторот Горан Станиќ за овој натпревар на пат ќе поведе 21 фудбалер:

ГОЛМАНИ

ИЛИЌ ФИЛИП   ФК МЕТАЛУРГ  СКОПЈЕ

ЦЕЛЕСКИ БОБИ   ФК МАКЕДОНИЈА ЃП  СКОПЈЕ

ТРАЈКОВСКИ ГОРАН   ФК РАБОТНИЧКИ  СКОПЈЕ

ОДБРАНА

БОЦЕВСКИ СЛОБОДАН   ФК РАБОТНИЧКИ  СКОПЈЕ

ТЕЛА ШАИП   ФК КСАМАКС  ШВАЈЦАРИЈА

КАРАНФИЛОВСКИ КРИСТИЈАН  ФК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

ЈЕФТОВСКИ СТЕФАН   ФК МЕТАЛУРГ  СКОПЈЕ

АЛОМЕРОВИЌ ДИН   ФК ВАРДАР  СКОПЈЕ

КРСТЕВСКИ ФИЛИП   ФК ТЕТЕКС  ТЕТОВО

РУСЕВСКИ НИКОЛА   ФК МАКЕДОНИЈА ЃП

СРЕДЕН РЕД

ШОПОСКИ САШЕ   ФК МЕТАЛУРГ  СКОПЈЕ

ЗДРАВКОВСКИ ДАВОР   ФК МАКЕДОНИЈА ЃП СКОПЈЕ

ЛАЗАРЕВИЌ СТЕФАН   ФК МАКЕДОНИЈА ЃП СКОПЈЕ

ПЕТКОВСКИ ПЕТАР   ФК ВАРДАР  СКОПЈЕ

ЦВЕТАНОВСКИ МАТЕЈ   ФК МАКЕДОНИЈА ЃП СКОПЈЕ

САДИКИ НЕХАР   ФК РАБОТНИЧКИ  СКОПЈЕ

НАПАД

РЕМЗИФАИК СЕЛМАНИ   ФК РЕНОВА  ТЕТОВО

ХРИСТОВ МАРТИН   ФК ДОЛНИ СРЕМ- СРБИЈА

ИСЕНИ БЕСАРТ   ФК ШКУПИ- СКОПЈЕ

КОЧОВСКИ ВАЛЕНТИН  ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО- ТУРНОВО

КРСТЕВСКИ СТРАХИЊА   ФК ВОЈВОДИНА -СРБИЈА
   
   
А репрезентација