Тричковски официјално во Ал Наср

Објавено на 16 Јули, 2014 во Вести, Вести

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски официјално потпиша договор со Ал Наср, еден од најдобрите клубови во Обединетите Арапски Емирати.

Репрезентативниот напаѓач потпиша двегодишен договор со тимот на Ал Наср. Во новиот клуб, Тричковски повторно ќе работи со Иван Јовановиќ, тренерот кој беше шеф на стручниот штаб во АПОЕЛ кога кипарскиот тим стигна до четвртфиналето во Лигата на шампионите.

-Презадоволен сум од условите, реков дека ќе ја прифатам најдобрата понуда. Ова е за мене нов предизвик и се надевам дека на новиот предизвик ќе одговорам најдобро што можам, изјави Тричковски.

Во Ал Наср, Тричковски ќе биде замена за бразилскиот напаѓач Едер Луиз. Минатата сезона ја мина на позајмица од Бриж во Васланд-Беверен. Во досегашната кариера има настапувано за Вардар, Работнички, Црвена Звезда, Паралими, АПОЕЛ и Бриж.
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација