Список на пријавени фудбалери (2006) за селектирање во фудбалската Академија

Објавено на 08 Мај, 2019 во Вести, Фудбалска академија


Во продолжение списокот на пријавени фудбалери родени 2006. година за селектирање во фудбалската Академија:

СПИСОК на пријавени фудбалери за селектирање (фудбалери родени 2006).pdf    
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација