МК EN SQ 0.0815

Семинар за доктори и физиотерапевти

Објавено на 06 Февруари, 2017 во Антидопинг, Вести


Ве известуваме дека в  сабота, 11.февруари 2017 година(Сабота) во х. Континентал, Скопје ќе се одржи годишниот лиценцен семинар за доктори и физиотерапевти за клубовите кои се натпреваруваат во Прва и Втора МФЛ. Во прилог на ова потсетување можете да ја најдете поканата која ја содржи агендата за семинарот како и материјалите потребни за истиот.

Покана за лиценцен семинар 11.02.2017.pdf

АЛАТКА за Препознавање.PDF

СКАТ3.PDF

ПРОТОКОЛ_ЗА_ВРАЌAЊЕ_ВО_ИГРА.PDF
   
   
Актуелности

24.03.2017    Вести

Македонија убедливо со 3:0 победи во Лихтенштајн

Најдобрата репрезентација на Македонија вечерва во Вадуц славеше со убедливи 0:3 над Лихтенштајн, во натпревар од петото...

Календар

28 Мар

14:00 Македонија - Бугарија
    У21 пријателска
18:00 Македонија - Белорусија
    А репрезентација пријателска
А репрезентација