Семинар за делегати од Прва, Втора МФЛ и Куп на Македонија

Објавено на 05 Февруари, 2018 во Вести


На 7. февруари (среда) во хотел “Континентал” во Скопје со почеток во 12:00 часот ќе се одржи редовен семинар за делегати на натпревари за сезоната 2017/2018.

Натпреварувачката комисија при Фудбалската федерација на Македонија ќе изврши тестирање за утврдување на знаењето на официјалните лица спроти почетокот на пролетниот дел од натпреварувањето во МФЛ.    
   
Актуелности
Календар

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација