Резултати од селектирање за СПОРТСКА АКАДЕМИЈА по завршување на втор круг

Објавено на 15 Јуни, 2017 во Вести, Фудбалска академија


На линкот во продолжение можете да ги погледнете резултатите по вториот круг на селектирање за спортската академија - фудбал:

Резултати од Селектирање Спортска Академија 2017 по втор круг.pdf 

НАПОМЕНА:

Уписот за сите ученици кои се селектирани од ФФМ ќе се обави на ден 28 и 29 Јуни 2017 година во Спортската Академија во Скопје (во истиот објект на средното фискултурно училиште МЕТОДИЈА МИТЕВСКИ БРИЦО)

Фудбалската Федерација на Македонија ќе ги издаде потврдите за сите ученици директно во СПОРТСКАТА АКАДЕМИЈА, а кандидатите за успис треба да ги обезбедат останатите документи кои се бараат за упис во било кое средно училиште.
   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација