Резултати од полуфиналните завршни натпревари од детските фудбалски лиги

Објавено на 30 Мај, 2015 во Вести, Детски лиги


Во продолжение можете да ги погледнете резултатите од полуфиналните завршни натпревари од детските фудбалски лиги

Резултати - Финален турнир 2015.pdf 

Финалните натпревари се играат во недела 31.05.2015 од 9:30 часот на ФФМ тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Медаљите на најуспешните ќе им бидат доделени во 15:30 часот.
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација