Репрезентација до 17 години: Нов пораз од Романија

Објавено на 11 Август, 2016 во Вести, До 17 год


Македонската репрезентација до 17 години и во вториот контролен натпревар против врсниците од Романија забележа пораз. На стадионот во Букурешт, нашиот млад состав и покрај добрата игра загуби со минимални 1:0.

Погодокот го примивме во 50. минута од средбата. Избраниците на селекторот Добринко Илиевски, доминираа во текот на целиот натпревар, имаа посед на топка на своја страна, но и многу пропуштени прилики за гол. Играме добро, создаваме шанси, но не погодуваме.

Првиот контролен натпревар помеѓу овие две селекции заврши со резултат 2:1 во корист на Романија.

МАКЕДОНИЈА: Малик Зибери, Филип Антовски, Стефан Колевски, Никола Спасов, Емир Скендери, Бојан Колевски, Енес Фазлагиќ, Лука Трајковски, Марио Наумовски, Бесник Ферати, Филип Алексовски;    
   
Актуелности

17.04.2018    Вести

Академијата на ФФМ оствари четири победи на пет натпревари на турнирот во Ереван

Нашиот Матеј Георгиев беше прогласен за најдобар фудбалер на турнирот на кои само Македонија беше претставувана од Акаде...

Календар
А репрезентација