Содржини

04.01.2015   Репрезентации - Футсал

Реми против Молдавија на првиот натпревар од купот 4 нации

Македонската А футсал репрезентација ремизираше на првиот натпревар (3:3) против репрезентацијата на Молдавија, на турнирот 4 нации кој се одржува во градот Тиши во Полска.

04.12.2014   Репрезентации - Футсал

А Футсал: Македонија повторно и даде пет гола на Црна Гора

Македонската футсал репрезентација по вторпат беше поуспешна од селекцијата на Црна Гора во тест натпреварот што се одигра во СЦ „Јане Сандански“.

03.12.2014   Репрезентации - Футсал

А Футсал: Македонија – Црна Гора 5-2

Македонската А футсал репрезентација убедливо со 5-2 ја совлада Црна Гора на првиот од двата контролни натпревари во спортскиот центар „Јане Сандански“ во Скопје.

02.12.2014   Репрезентации - Футсал

А футсал: Македонија - Црна Гора денеска во 18.00 часот

Македонската А футсал репрезентација денеска во 18.00 часот во малата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“ го игра првиот од двата контролни натпревари со најдобрата селекција на Црна Гора.

25.11.2014   Репрезентации - Футсал

А футсал: Скендеровски го објави списокот за натпреварите против Црна Гора

Македонската А футсал репрезентација против Црна Гора во Скопје ќе одигра два контролни натпревари на 2. и 3. декември 2014. година.

29.10.2014   Репрезентации - Футсал

Шпанија го освои првото место на футсал турнирот во Скопје

Големиот фаворит Шпанија го освои првото место на маѓународниот турнир во футсал кој Фудбалската федерација на Македонија го организираше во СЦ „Борис Трајковски“.

Календар
А репрезентација