Содржини

19.03.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија – Унгарија 3:3, продолжуваме да се бориме за ЕП

Македонската футсал репрезентација одигра нерешено, 3:3 против Унгарија во првиот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство во Србија.

17.03.2015   Репрезентации - Футсал

Скендеровски: Шанса на генерацијата

Македонската А футсал репрезентација утре со почеток од 19 часот во спортскиот центар „Борис Трајковски" го игра првиот квалификациски натпревар против Унгарија за пласман на Европско

10.03.2015   Репрезентации - Футсал

Скендеровски го објави списокот на играчи кои ќе се борат за пласман на ЕП

Селекторот на А футсал репрезентацијата Васко Скендеровски го објави списокот на играчи кои ќе бидат дел од македонската репрезентација на квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство во Србија.

09.02.2015   Репрезентации - Футсал

А футсал репрезентација: Македонија - Грузија 9:4

‎Македонската А футсал репрезентација оствари убедлива победа против Грузија во првиот од двата контролни натпревари меѓу двете селекции.

09.02.2015   Репрезентации - Футсал

Ранготов и Скендеровски: Позитивни очекувања пред двомечот со Грузија

Македонската А футсал репрезентација денес со почеток од 20 часот и 15 минути во спортскатa сала „Јане Сандански" ќе го одигра првиот од двата контролни натпревари против селекцијата на Грузија.

05.02.2015   Репрезентации - Футсал

Скендеровски: Последен тест пред најважните квалификации во нашата футсал историја

Македонската А футсал репрезентација на 9. и 10. февруари во спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе одигра два контролни натпревари против Грузија.

29.01.2015   Репрезентации - Футсал

Контролна футсал пресметка против Грузија во Скопје

Футсал репрезентацијата на Македонија на 9. и 10. февруари ќе одигра два пријателски натпревари против репрезентацијата на Грузија.

08.01.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија го освои второто место на футсал турнирот 4 нации во Полска

Македонската футсал репрезентација е поразена во финалето од репрезентацијата на Полска со 3:2. Вината за поразот треба да ја бараме кај нас бидејќи пропуштивме многу шанси кои не ги искористивме уште во првиот дел.

Календар
А репрезентација