Содржини

12.12.2015   Репрезентации - Футсал

Васко Скендеровски: Остваривме голема победа, утре ќе се бориме да испишеме историја

Ден по големата победа на футсал репрезентацијата на Македонија против Словачка од квалификациите за Светското првенство, селекторот на нашиот национален тим Васко Скендеровски вели дека победивме во голем натпревар.

04.12.2015   Репрезентации - Футсал

А футсал: Скендеровски го објави списокот на играчи за квалификацискиот турнир за СП

Селекторот на А футсал репрезентацијата Васко Скендеровски го објави списокот на играчи кои ќе бидат дел од македонската репрезентација на квалификациските натпревари за пласман на Светското првенство.

16.10.2015   Репрезентации - Футсал

Футсал А репрезентацијата гостува во Шпанија

Најдобрата македонска футсал репрезентација денеска го има првиот собир во пресрет на двата контролни натпревари против Шпанија на гостински терен.

03.07.2015   Репрезентации - Футсал

А футсал репрезентацијата на Македонија во квалификациска група со Италија и Словачка

Футсал репрезентацијата на Македонија ги доби противниците во квалификациите за Светското Првенство кое ќе се одржи во Колумбија во 2016 година.

22.03.2015   Репрезентации - Футсал

Футсал квалификации за ЕП: На крајот трето место за Македонија

Македонската футсал репрезентација не успеа да се пласира во баражот за пласман на Европското првенство идната година.

19.03.2015   Репрезентации - Футсал

Македонија ја победи Швајцарија со 7:6

Македонската А футсал репрезентација ја победи Швајцарија со 7-6 во вториот круг од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство кој го организираме во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Календар
А репрезентација