Содржини

08.12.2015   Репрезентации - До 21 год

Македонија - 21: Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за селективниот камп

Селекторот на репрезентацијата до 21 година Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери кои ќе бидат дел од селективниот камп на репрезентацијата од 10. до 14. декември 2015 година.

15.11.2015   Репрезентации - До 21 год

Благоја Милевски: Горд сум со фудбалерите и со прикажаната игра

Селекторот на репрезентацијата до 21 година, Благоја Милевски го даде своето видување за натпреварот со Франција на кој нашата селекција одигра со резултат 2-2 и дојде до значаен бод во квалификациите за европското првенство во 2017 година.

15.11.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентација до 21 година: Нeрешено против Франција во квалификациите за Европското првенство во Полска 2017

Репрезентацијата на Македонија до 21 година одигра нерешено 2:2 против селекцијата на Франција на централниот терен на тренинг центарот „Петар Милошевски" во натпревар од четвртиот круг квалификации за пласман на Европското првенство во Полска

09.11.2015   Репрезентации - До 21 год

Македонија до 21 година ги започна подготовките за натпреварот со Франција

Македонската репрезентација до 21 година денеска го имаше првиот собир во пресрет на квалификацискиот натпревар против Франција на 15. Ноември на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Календар
А репрезентација