МК EN SQ 0.0568
Содржини

30.09.2016   Репрезентации - До 21 год

Селекторот Милевски го објави списокот за последниот квалификациски натпревар

Селекторот на репрезентацијата до 21 година, Благоја Милевски го објави спосокот на фудбалери на кои ќе смета на последниот квалификациски натпревар за пласман на европското првенство во Полска, 2017 година.

22.09.2016   Репрезентации - До 21 год

Октомври месец на репрезентативен фудбал! Билетите во продажба од понеделник, 26.09.2016

Националната Арена Филип Втори ќе биде домаќин на октомвриските квалификациски натпревари на А репрезентацијата и репрезентацијата до 21 година.

03.09.2016   Репрезентации - До 21 год

Македонија - Северна Ирска: Да им дадеме поддршка на младите репрезентативци на патот кон историскиот успех

Приходот од влезниците ќе биде дониран за настраданите од поплавените подрачја во скопскиот регион.

Календар

28 Мар

14:00 Македонија - Бугарија
    У21 пријателска
18:00 Македонија - Белорусија
    А репрезентација пријателска
А репрезентација