Содржини

19.03.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Ослабени сме, но веруваме во себе

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот на фудбалери за гостинскиот натпревар во Цеље против Словенија на 30. март.

06.03.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Словенија е вистински тест, ги следиме сите потенцијални репрезентативци

Mакедонската репрезентација до 21 година на 30. март во Цеље со почеток во 15.00 часот ќе одигра контролен натпревар против домашната репрезентација на Словенија.

18.02.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентацијата до 21. година против Словенија ќе одигра контролен натпревар

Репрезентацијата на Македонија до 21. година на 30. март ќе одигра контролен натпревар против Словенија на гостински терен.

16.02.2015   Репрезентации - До 21 год

Милевски: Праќаме порака дека сите се активни репрезентативци

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски во Анталија имаше прилика да ги проследи настапите на репрезентативците кои со своите клубови играат контролни натпревари во турскиот град.

06.02.2015   Репрезентации - До 21 год

Благоја Милевски: Нема лесни противници, ќе се надигруваме со сите

Младата репрезентација на Македонија вчера на извлекување во седиштето на УЕФА во Нион ги доби противниците во квалификациската група за Европското првенство 2017. година.

05.02.2015   Репрезентации - До 21 год

Младата репрезентација во група со Франција, Шкотска, Северна Ирска, Исланд, Украина

Репрезентацијата на Македонија до 21 година на извлекување во Нион ги доби противниците во квалификациите за Европското Првенство во Полска 2017 година.

13.01.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентацијата до 21 година на 5. февруари ги дознава противниците за пласман на ЕП 2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година на 5. февруари на извлекување во Нион, Швајцарија ќе ги добие противниците за квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2017 година.

11.12.2014   Репрезентации - До 21 год

Бесир Демири: Репрезентацијата до 21. година има потенцијал за големи резултати

Бесир Демири, талентираниот фудбалер на Шкупи е дел од селективниот тренинг камп на македонската репрезентација до 21. година која денеска го игра вториот контролен натпревар против битолски Пелистер.

Календар
А репрезентација