Содржини

19.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Развоен турнир на УЕФА за девојчиња до 18 години: Македонија - Велс 1:3

Репрезентацијата на Македонија за девојчиња до 18 години загуби со 3:1 од Велс во натпревар од вториот круг од развојниот турнир на УЕФА во Скопје.

14.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонската репрезентација до 18 години забележа победа од 2:0 над Казахстан

Репрезентацијата на Македонија до 18 години во Софија (Бугарија) одигра контролен натпревар со селекцијата на Казахстан до 21 година

12.06.2015   Репрезентации - До 19 год

У18: Контролна средба со репрезентацијата до 21 година на Казахстан

Репрезентацијата на Македонија до 18 години по победата над Шведска ќе одигра уште еден меѓународен пријателски фудбалски натпревар.

11.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонската репрезентација до 18 години славеше победа од 3:2 над Шведска

Репрезентацијата на Македонија до 18 години го одигра вториот контролен натпревар против селекцијата на Шведска. На тренинг центарот „Петар Милошевски" во комплексот „Куќа на фудбалот" нашите млади фудбалери забележаа победа со резултат 3:2.

09.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Минимален пораз на репрезентацијата на Македонија до 18 години

Македонската репрезентација до 18 години беше минимално поразена со 1:0 од селекцијата на Шведска. Натпреварот се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски" во комплексот „Куќа на фудбалот".

08.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Горан Станиќ: Време е да почнеме да победуваме

Репрезентацијата на Македонија до 19 години утре и на 11. јуни против селекцијата до 19 години на Шведска ќе одигра два контролни натпревари на тренинг центарот „Петар Милошевски".

31.05.2015   Репрезентации - До 19 год

У18: Бугарија го доби пријателскиот натпревар со 1-2

Во натпревар во кој иницијативата беше на наша страна, особено во второто полувреме, гостите сепак заминаа со победа од 1-2.

30.05.2015   Репрезентации - До 19 год

Горан Станиќ објави список за три контролни натпревари на репрезентација до 18 години

Репрезентацијата на Македонија до 18 години (1997) во периодот од 31. мај до 11. јуни ќе одигра три пријателски натпревари.

26.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години победи против Кипар

Македонската репрезентација до 19 години (генерација 1997 година) со 1-0 ја победи репрезентацијата на Кипар на вториот контролен натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација