Содржини

07.10.2015   Репрезентации - До 19 год

Список на репрезентација до 19 години за квалификацискиот турнир во Скопје

Репрезентацијата на Македонија до 19 години утре ќе го игра првиот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман во елитната фаза од квалификациите за Европското првенство.

02.10.2015   Репрезентации - До 19 год

Репрезентација до 19 години: Македонија ги пречекува Англија, Италија и Финска во Скопје

Македонија е домаќин на квалификацискиот турнир за репрезентации до 19 години. На турнирот кој ќе се одигра во Скопје, покрај нашата репрезентација место за пласман во елитната фаза на квалификациите ќе се обидат да изборат Англија, Италија и Финска.

17.09.2015   Репрезентации - До 19 год

Репрезентација до 19 години: Одлична игра и убедлива победа од 4:1 над БиХ

Репрезентацијата на Македонија до 19 години издвојува убедлива победа од 4:1 над селекцијата на Босна и Херцеговина во вториот контролен натпревар одигран меѓу овие две селекции на стадионот во Ѓорче Петров.

15.09.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години: Грешките во одбраната не чинеа пораз од БиХ

Македонската репрезентација до 19 години загуби со 5:2 од селекцијата на Босна и Херцеговина на првиот контролен натпревар одигран меѓу овие селекции на стадионот во Ѓорче Петров.

14.09.2015   Репрезентации - До 19 год

Репрезентација до 19 години: Две контролни пресметки против БиХ

Македонската репрезентација до 19 години против селекцијата на Босна и Херцеговина ќе одигра два контролни дуели на 15. и 17. септември на стадионот во Ѓорче Петров.

13.08.2015   Репрезентации - До 19 год

Победа на селекцијата до 19 години на вториот контролен натпревар со Словенија

Репрезентацијата на Македонија до 19 години славеше победа од 2:0 против селекцијата на Словенија. На стадионот во Словенска Бистрица, головите за победа на нашата млада селекција ги постигнаа Кочовски во 40. минута и Христов во 90. минута.

11.08.2015   Репрезентации - До 19 год

Пораз на репрезентацијата на Македонија до 19 години во Словенска Бистрица

Македонската репрезентација до 19 години беше убедливо поразена од Словенија со 4:0 (2-0). Средбата се одигра во Словенска Бистрица, а головите за словенечката селекција ги постигнаа Репаш во 6`, Алаомеровиќ (автогол) 22`, Ивкиќ 49` и Шушњара в

07.08.2015   Репрезентации - До 19 год

Селекцијата до 19 години ќе одигра два контролни дуела со Словенија

Репрезентацијата на Македонија до 19 години во периодот од 11 до 13 Август ќе одигра два контролни натпревари се селекцијата на Словенија.

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација