Содржини

10.10.2015   Репрезентации - До 19 год

Линкови за следење на второто коло од квалификациите до 19 години

Натпреварите Англија - Финска, со почеток во 13.00 часот и Македонија - Италија со почеток во 15.00 ч. ќе бидат пренесувани во живо.

09.10.2015   Репрезентации - До 19 год

Квалификациски турнир до 19 години: промена на место и време на одигрување на натпревар

Натпреварот од вториот натпреварувачки ден помеѓу Англија и Финска ќе се одигра со почеток во 13.00 ч. на терен број 1 од тренинг центарот Петар Милошевски. Натпреварот помеѓу Италија и Македонија ќе се одигра на терен број 2.

08.10.2015   Репрезентации - До 19 год

Пораз од Англија на стартот од квалификацискиот турнир

На првиот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман во елитната фаза од квалификациите за Европското првенство, репрезентацијата до 19 години е поразена со 2-0 од соодветната селекција на Англија.

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација