Содржини

15.09.2016   Репрезентации - До 19 год

Репрезентација до 19 години: Mакедонија со одлична игра до победа од 2:0 против БиХ

Македонската репрезентација до 19 години го одигра вториот од двата контролни натпревари против селекцијата на Босна и Херцеговина. На тренинг центарот „Петар Милошовески" нашите фудбалери издвојуваа победа со 2:0.

13.09.2016   Репрезентации - До 19 год

Репрезентација до 19 години: Нерешено на првиот од двата пријателски натпревари против БИХ

На првиот од двата контролни натпревари на репрезентацијата до 19 години, против Босна и Херцеговина во рамки на подготовките за квалификациите за европско првенство, нашата репрезентација изигра нерешено со 2-2.

Календар

17 Ное

17:00 Чешка - Македонија
    У19 квалификации за Европско

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации

20 Ное

17:00 Луксембург - Македонија
    У19 квалификации за Европско
А репрезентација