Содржини

31.05.2015   Репрезентации - До 19 год

У18: Бугарија го доби пријателскиот натпревар со 1-2

Во натпревар во кој иницијативата беше на наша страна, особено во второто полувреме, гостите сепак заминаа со победа од 1-2.

30.05.2015   Репрезентации - До 19 год

Горан Станиќ објави список за три контролни натпревари на репрезентација до 18 години

Репрезентацијата на Македонија до 18 години (1997) во периодот од 31. мај до 11. јуни ќе одигра три пријателски натпревари.

26.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години победи против Кипар

Македонската репрезентација до 19 години (генерација 1997 година) со 1-0 ја победи репрезентацијата на Кипар на вториот контролен натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

20.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Станиќ: Очекувам позитивен резултат од контролните натпревари против Кипар

Македонската репрезентација до 19 година на 24. и 26. март против Кипар на тренинг комлексот „Петар Милошевски“ ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата до 19 години на Кипар.

19.03.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против Кипар

Репрезентацијата на Македонија до 19 години (1997. година) на 24. и 26. март ќе одигра два контролни натпревари против Кипар до 19 години на терените во тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

26.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонската репрезентација до 19 години поразена од Турција

Репрезентацијата на Македонија до 19 години одигра контролен натпревар против селекцијата на Турција. На гостински терен во Истанбул нашите младинци беа поразени со 4:1.

20.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години на 26. февруари гостува во Турција

Македонската репрезентација до 19 години на 26. февруари во Истанбул ќе одигра контролен натпревар против селекцијата на Турција.

18.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години одигра нерешено против ФК Тетекс, 3:3

Репрезентацијата на Македонија до 19. години одигра 3:3 против прволигашот Тетекс на контролен натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски".

16.02.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонија до 19 години против Тетекс вo среда на тренинг центарот „Петар Милошевски“

Репрезентацијата на Македонија до 19 години во среда, 18. февруари 2015. година на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во комплексот „Куќа на фудбалот“ во 13:00 часот ќе одигра контролен натпревар против тимот на ФК Тетекс од Тетово.

Календар
А репрезентација