Содржини

14.09.2015   Репрезентации - До 19 год жени

Македонија е домаќин на квалификациите за жени до 19 години

Женската репрезентација на Македонија до 19 години во периодот од 14 до 21.09.2015 е домаќин на првата квалификациска рунда за европското првенство во Словачка.

25.08.2015   Репрезентации - До 19 год жени

Mинимален пораз на женската репрезентација на Македонија до 17 години од Хрватска во првиот натпревар од развојниот турнир

Минимален пораз на женската репрезентација на Македонија до 17 години на УЕФА развојниот турнир кој се одржува во Босна и Херцеговина.

17.08.2015   Репрезентации - До 19 год жени

Финални подготовки на младите женски репрезентации

Женската селекција на Македонија до 19 години во периодот од 17 до 20 август во Дојран ќе ги започне подготовките пред квалификацискиот турнир кој е закажан за септември, во нашиот главен град.

16.06.2015   Репрезентации - До 19 год жени

Женската репрезентација до 18 години против Молдавија, Велс и Хрватска во Скопје

Женската репрезентација на Македонија до 18 години ги започна подготовките за УЕФА развојниот турнир кој ќе го организираме во Скопје од 18-ти до 21-ви јуни.

19.09.2014   Репрезентации - До 19 год жени

У-19 (Ж) Македонија го заврши квалификацискиот турнир за ЕП

Македонската женска репрезентација до 19. години се пласираше на третото место во квалификациите за Европското првенство.

03.07.2014   Репрезентации - До 19 год жени

У18 женска конкуренција: Македонија го заврши турнирот со победа на пенали против Србија

Репрезентацијата на Македонија до 18 години во женска конкуренција со победа го заврши развојниот турнир на УЕФА. Во квалитетна фудбалскa претстава во тренинг-комплексот на ФФМ Македонија беше подобра од Србија по изведување на пенали.

01.07.2014   Репрезентации - До 19 год жени

Несреќен пораз на женската селекција до 18 години

Нашата репрезентација е поразена со 0-1 од Бугарија во првото коло на развојниот турнир на УЕФА, за играчи до 18 години во женска конкуренција.

30.06.2014   Репрезентации - До 19 год жени

Жени до 18 години: Македонија домаќин на УЕФА развоен турнир

Во периодот од 1ви до 3ти јули, 2014 Македонија е домаќин на равојниот турнир на УЕФА, за играчи до 18 години во женска конкуренција.

Календар
А репрезентација