Содржини

08.05.2015   Репрезентации - До 17 год

Станојковиќ го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари против Чешка

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 16 години Вујадин Станојковиќ го соопшти списокот на фудбалери на кои ќе смета за претстојните два контролни натпревари против Чешка

23.04.2015   Репрезентации - До 17 год

Македонската репрезентација до 15 год. поразена со 1-0 од Унгарија

Репрезентацијата на Македонија до 15 години го одигра вториот контролен натпревар против селекцијата на Унгарија. На тренинг центарот на Унгарската фудбалска репрезентација нашата млада селекција беше поразена со 1-0.

07.04.2015   Репрезентации - До 17 год

Нова убедлива победа на женската репрезентација на Македонија до 16 години

Женската репрезентација на Македонија до 16 години оствари нова победа во рамките на второто коло од развојниот УЕФА турнир кој се одржува во Црна Гора. Избраничките на Кирил Изов славеа убедлива победа од 4-1 против селекцијата на Лихтенштајн

10.03.2015   Репрезентации - До 17 год

Репрезентацијата до 17 години денеска во 13.30 против Словачка

Македонската репрезентација до 17 години денеска во 13.30 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќего одигра првиот од двата контролни натпревари против репрезентацијата на Словачка.

04.11.2014   Репрезентации - До 17 год

У-16: Македонија ја победи Црна Гора во Подгорица

Македонската репрезентација до 16. години ја победи Црна Гора со 1:0 на гостински терен во Подгорица на првиот од двата контролни натпревари меѓу двете селекции.

27.10.2014   Репрезентации - До 17 год

У-17: Македонија минимално поразена од Англија

Македонската репрезентација до 17. години загуби со 1:0 од Англија на вториот натпревар од квалификацискиот турнир на Кипар за пласман во елитната рунда на Уефа.

20.10.2014   Репрезентации - До 17 год

Репрезентацијата до 17. години ги започна подготовките за квалификацскиот турнир на Кипар

Македонската репрезентација до 17. години ги започна подготовките за квалификацискиот турнир за пласман во елитната рунда на Уефа.

Календар
А репрезентација