МК EN SQ 0.0570
Содржини

26.08.2015   Репрезентации - До 17 год

Прва победа на Македонија на УЕФА развојниот турнир за девојчиња до 17 години

Репрезентацијата на Македонија за девојчиња до 17 години забележа победа над селекцијата на Босна и Херцеговина со 1 - 0.

21.08.2015   Репрезентации - До 17 год

Македонија до 16 години го победи Кипар

Македонската репрезентација до 16 години забележа победа од 3:2 против Кипар на вториот пријателски натпревар одигран во Никозија.

18.08.2015   Репрезентации - До 17 год

У - 16: Македонската репрезентација поразена во Кипар

Репрезентацијата на Македонија до 16 години, загуби со 3 - 2 во контролен дуел против селекцијата на Кипар.

13.08.2015   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 17 години: Два контролни натпревари против Кипар

Репрезентацијата на Македонија до 17 години на 18-ти и 20-ти август во Никозија ќе одигра два контролни натпревари против селекцијата на Кипар. Селекторот на нашата репрезентација, Вујадин Станојковиќ ги повика следните фудбалери:

12.08.2015   Репрезентации - До 17 год

Репрезентација до 15 години: БиХ – Македонија 1:1 на вториот контролен дуел

Репрезентацијата на Македонија до 15 години ремизираше, 1:1 на гостувањето во Босна и Херцеговина на вториот контролен натпревар.

11.08.2015   Репрезентации - До 17 год

Македонија до 15 години ја победи БиХ на „Хакија Мршо“

Македонската репрезентација до 15 години (генерација 2000) ја победи селекцијата на Босна и Херцеговина на првиот контролен натпревар меѓу двете селекции одигран на стадионот „Хакија Мршо“ во Вогошча.

14.06.2015   Репрезентации - До 17 год

Македонската репрезентација до 18 години забележа победа од 2:0 над Казахстан

Репрезентацијата на Македонија до 18 години во Софија (Бугарија) одигра контролен натпревар со селекцијата на Казахстан до 21 година

08.05.2015   Репрезентации - До 17 год

Станојковиќ го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари против Чешка

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 16 години Вујадин Станојковиќ го соопшти списокот на фудбалери на кои ќе смета за претстојните два контролни натпревари против Чешка

23.04.2015   Репрезентации - До 17 год

Македонската репрезентација до 15 год. поразена со 1-0 од Унгарија

Репрезентацијата на Македонија до 15 години го одигра вториот контролен натпревар против селекцијата на Унгарија. На тренинг центарот на Унгарската фудбалска репрезентација нашата млада селекција беше поразена со 1-0.

07.04.2015   Репрезентации - До 17 год

Нова убедлива победа на женската репрезентација на Македонија до 16 години

Женската репрезентација на Македонија до 16 години оствари нова победа во рамките на второто коло од развојниот УЕФА турнир кој се одржува во Црна Гора. Избраничките на Кирил Изов славеа убедлива победа од 4-1 против селекцијата на Лихтенштајн

Календар

28 Мар

14:00 Македонија - Бугарија
    У21 пријателска
18:00 Македонија - Белорусија
    А репрезентација пријателска
А репрезентација