Содржини

19.09.2016   Репрезентации - До 17 год

Репрезентацијата до 17 години со две контролни средби против Словенија

Во пресрет на првиот квалификациски турнир за репрезентации до 17 години, Македонија ќе одигра две контролни средби против Словенија. Натпреварите ќе се одиграат на Тренинг Центарот Петар Милошевски во Скопје, на 20. и 22. септември од 15.00 ч.

Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација