Содржини

03.10.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Жени до 17 години: Нерешено против БиХ во последното коло од 9 - тиот УЕФА квалификациски турнир

Женската репрезентација на Македонија до 17 години одигра нерешено 1:1 против Босна и Херцеговина во натпревар од последното коло во рамките на 9 - тиот УЕФА квалификациски турнир за пласман во елитната фаза кој се одржа во Скопје.

30.09.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Жени до 17 години: Македонија совладана од Италија во второто коло од УЕФА квалификацискиот турнир

Женската репрезентација на Македонија до 17 години беше поразена од Италија во натпревар од втората рунда во рамките на УЕФА квалификацискиот турнир за пласман во елитната фаза кој се одржува во Скопје.

28.08.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Девојчиња до 17 години: Заврши развојниот турнир во БиХ

Нашиот национален тим, турнирот во Босна и Херцеговина го заврши со една победа и два порази, со што ова натреварување го завршивме на делба на третото место.

17.08.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Финални подготовки на младите женски репрезентации

Женската селекција на Македонија до 19 години во периодот од 17 до 20 август во Дојран ќе ги започне подготовките пред квалификацискиот турнир кој е закажан за септември, во нашиот главен град.

09.04.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Женска репрезентација до 16 години: Прво место на развојниот турнир во Црна Гора

Женската репрезентација до 16 години го освои првото место на УЕФА развојниот турнир во Црна Гора, во конкуренција со домаќините, Лихтенштајн и Луксембург.

06.04.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Убедлив триумф на женската репрезентација до 16 години против Луксембург

Женската репрезентација на Македонија до 16 години забележа победа од 5-1 против селекцијата на Луксембург во првото коло од развојниот УЕФА турнир кој се одржува во Црна Гора.

06.04.2015   Репрезентации - До 17 год жени

Женската репрезентација до 16 години ќе учествува на развоен турнир во Црна Гора

Женската репрезентација на Македонија до 16 години од 6 до 9 април учествува на УЕФА развојниот турнир кој се одржува во Црна Гора.

Календар
А репрезентација