Разговор со Добринко Илиевски во „Куќа на фудбалот“

Објавено на 26 Септември, 2018 во Вести, До 21 год


Во емисијата ''Куќа на фудбалот'' разговор со селекторот на Македонија до 21 година, Добринко Илиевски. Погледнете го гостувањето на предводникот на младинската репрезентација и слушнете го неговото размислување по квалификациските натпревари на Македонија до 21 година против Србија (1:2) и Ерменија (3:3). Во „Куќа на фудбалот“ погледнете ги најважните моменти во целосениот преглед на натпреварите од 6. коло во 1 МФЛ. 
   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација