Распоред за финални натпревари во Детски Лиги

Објавено на 25 Мај, 2017 во Вести, Детски лиги


Во текот на вчерашниот ден беа одиграни четвртфиналните и полуфиналните натпревари од Финалниот Турнир на Детските лиги.

Подолу можете да ги видите постигнатите резултати како и распоредот за утре (26.05.2017), кога на програмата се натпреварите за трето место и финалните натпревари по кои ќе ги добиеме новите шампиони на Македонија во шест возрасни категории(2004-2009)

Резултати 24.05.2017.pdf 

   
   
Актуелности
Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација