Распоред на натпревари за Втора МФЛ (Исток и Запад) за натпреварувачка сезона 2018/19

Објавено на 08 Август, 2018 во Втора МФЛ, Вести


Во продолжение распоредот на натпревари во Втора МФЛ (Исток и Запад) за сезоната 2018/19. Во распоредот се прикажани првите два круга. Третиот се добива според пласманот на табелата по одигрување на 18. коло. 

Распоред Втора Лига Исток 2018-2019.pdf 

Распоред Втора Лига Запад 2018-2019.pdf    
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација